akai logo akai logo

Specjalistyczny pedicure podologiczny

Ukierunkowany na problem. Każdy z nich wykonany jest pod okiem specjalisty, który pomoże Państwu dobrać odpowiednią pielęgnację zarówno w gabinecie jak i w domu.

Brodawka, czy odcisk? – oto jest pytanie 🙂 Gdy Klienci umawiają się na pedicure i sygnalizują mi, że powodem Ich wizyty jest bardzo bolesny odcisk, zastanawiam się, czy – faktycznie – zdiagnozuję odcisk, brodawkę, czy może modzel.

Zdrowa stopa, to podstawa – dosłownie i w przenośni. Od kondycji stóp zależy nasze zdrowie.

W GABINECIE OTRZYMACIE PAŃSTWO POMOC Z ZAKRESU:

Podstawowy zabieg podologiczny połączony z usunięciem modzeli (odcisków) przy użyciu skalpela. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Na koniec paznokcie są polerowane, a w stopy wcierany jest odpowiedni krem.

Zabieg przeznaczony np. dla osób starszych lub tych, które nieprawidłowo obcinają sobie paznokcie. Zbyt krótkie obcięcie paznokci umożliwia wtargnięcie do organizmu różnego rodzaju mikroorganizmów, a także może prowokować stany zapalne opuszka i jego rogowacenie.

Rekonstrukcja płytki pourazowej specjalistycznym żelem. Rekonstrukcji wymagają najczęściej paznokcie, które uległy deformacji pod wpływem choroby lub urazu. Bardzo często także paznokcie przyjmują zielone, szaroniebieskie lub zabarwienie pod wpływem przyjmowanych leków i wtedy warto się zgłosić do podologa.

Zabieg dla tych osób, które chcą się pozbyć uporczywego bólu spowodowanego odciskami i modzelami. Modzele i odciski powstają na skutek ucisku lub tarcia i należy regularnie się ich pozbywać. Najczęściej pojawiają się one na podeszwie stopy i opuszkach palców.

Pękające pięty to bolesna przypadłość, na którą cierpi spora ilość ludzi. Wynika ona z nieprawidłowej pielęgnacji pięt lub całkowitego jej braku, ale również ze zbyt intensywnego usuwania naskórka. Pęknięta skóra ułatwia wnikania do organizmu grzybów i drobnoustrojów. W czasie zabiegu rogowaciejący naskórek zostaje usunięty, a następnie na piętę nakłada się opatrunek ze środkiem leczniczym.

Wrastające paznokcie to bolesny problem dla osób w różnym wieku. Skutecznym zabiegiem, który pomoże w walce z tą dolegliwością jest klinowe podcięcie lub założenie klamry na taki paznokieć.

 

   Wrastający paznokieć to problem, z którym warto zwrócić się do eksperta – podologa. W takiej sytuacji można nałożyć specjalną klamrę korygującą, która pozwala na nadanie paznokciowi odpowiedniego kierunku wzrostu i szybką ulgę w bólu.

Do wrastania paznokci dochodzi najczęściej wskutek nieodpowiedniego obcinania paznokci – przez usuwanie nadmiaru płytki z krawędzi paznokcia. Również może być to efekt niedopasowanego obuwia lub noszenia butów na wysokim obcasie, zniekształceń ortopedycznych czy urazów zmieniających kierunek wzrostu paznokcia.

Wrastające, wkręcające się paznokcie dają nieprzyjemny ból i zaczerwienienie. Paznokieć wbija się wtedy w otaczającą go skórę, dlatego może nawet powodować trudności z normalnym chodzeniem. W domu warto wykonać wtedy kąpiel stóp z gorącej wody z dodatkiem soli, ale nie należy próbować samodzielnie obcinać paznokcia – może to pogorszyć problem. Najlepiej udać się do gabinetu podologicznego, aby założyć specjalną klamrę.

Klamry na wrastające paznokcie – co to jest?

Klamry korygujące, inaczej ortonyksyjne to niewielkie przyrządy z drucików przeznaczone do korygowania wzrostu paznokcia i zapobiegania jego wrastaniu w skórę. Klamra delikatnie prostuje płytkę paznokcia i sprawia, że nie rośnie już pod kątem. Założenie klamry następuje po odpowiednim opracowaniu paznokcia i samo w sobie jest bezbolesne. Klamry również są mało widoczne i nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, dlatego możemy normalnie chodzić i uprawiać sporty.

Aby uzyskać odpowiedni efekt, klamry korygujące należy nosić stale przez okres kilku miesięcy – wraz ze wzrostem płytki paznokciowej klamra odpada i paznokieć rośnie wtedy już prawidłowo. Musimy wtedy pamiętać o tym, aby obcinać go prawidłowo i nie nosić ciasnego obuwia, które może spowodować nawrót problemu.

Jeśli również masz problemy z wrastającymi paznokciami, zapraszamy do odwiedzenia naszego gabinetu – zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę!

 

Akai - Salon Kosmetyczny | Aneta Madejka