akai logo akai logo

PEELING CHEMICZNY

PEELINGI CHEMICZNE

Eksfoliacja kwasami to zabieg polegający na dogłębnym usunięciu martwego naskórka. Peeling chemiczny polecany jest wszystkim, którzy chcą odświeżyć swoją skórę, a także przeciwdziałać tworzeniu się zmarszczek i opóźnić procesy starzenia się, może być dopasowany do indywidualnych potrzeb, dlatego też jest odpowiedni do każdego rodzaju cery. Dlatego też zależnie od stanu cery, oczekiwań i problemów skóry dobierana jest intensywność i głębokość złuszczania naskórka. Do zabiegów wykorzystywane są różne kwasy – najczęściej: AHA (alfahydroksykwasy, np. kwas glikolowy, pirogronowy, mlekowy, migdałowy), BHA (betahydroksykwasy, np. kwas salicylowy, retinol) i PHA (polihydroksykwasy)
Zabiegi na twarz z wykorzystaniem kwasów działają odmładzająco i odświeżająco – niwelują oznaki starzenia skóry jak na przykład drobne, powierzchowne zmarszczki, przebarwienia i inne niedoskonałości. W większości przypadków peelingi są praktycznie bezbolesne.
Najlepsze efekty uzyskuje się po serii od 3 do 6 zabiegów, przeprowadzanych w odstępach co 3-4 tygodnie. Zaleca się wykonanie takiego cyklu raz w roku.
Na miesiąc przed planowaną eksfoliacją nie należy opalać się, dlatego polecamy wykonanie zabiegu w okresie jesienno-zimowym. Na tydzień przed wizytą wskazana jest rezygnacja z wszelkich innych procedur złuszczających. Zalecamy unikanie kąpieli słonecznych oraz solarium, zarówno w trakcie stosowania kuracji, jak i dwa tygodnie po jej przeprowadzeniu. Dodatkowo, przez okres 3-4 tygodni po zakończeniu serii warto chronić skórę przy użyciu kremu z filtrem co najmniej 50 SPF.

Akai - Salon Kosmetyczny | Aneta Madejka