akai logo akai logo

Henna brwi i rzęs

HENNA BRWI I RZĘS

Henna jest zabiegiem subtelnie podkreślającym oprawę oczu. Polega ona na delikatnym farbowaniu włosków. Efekt utrzymuje się na rzęsach przez około 3 – 4 tygodnie. Ogromną zaletą henny jest trwałość. Rzęsy zabarwione henną wyglądają bardzo naturalnie, jest dobre rozwiązaniem dla osób posiadających jasne brwi i rzęsy. Stanowi także naturalne podkreślenie oprawy oka wiosną oraz latem, kiedy stawiamy na wygodę i nie chcemy stosować pełnego, cięższego makijażu.

Dobór kolorystyczny henny

Brunetkom najbardziej pasują głębokie, wyraziste barwy. Jednak blondynki o jasnej karnacji powinny się wystrzegać czarnej henny i korzystać raczej z odcieni brązowego, grafitowego lub mieszanki kolorów. Ważny jest również  dobór henny pod kątem koloru oczu, aby całość pięknie podkreślała naturalną urodę.

W domu czy w gabinecie?

Samodzielne wykonywanie henny może przynieść mniej trwały i niezbyt równomierny efekt (ryzykujemy niechciane zabarwienie skóry). Warto pamiętać, że w gabinetach kosmetycznych używa się preparatów profesjonalnych. Ponadto, wprawiona ręka specjalisty potrafi wyczarować właściwy kształt brwi (depilacja) i dobrać odpowiedni odcień.

 

 

Akai - Salon Kosmetyczny | Aneta Madejka