akai logo akai logo

Elektrokoagulacja

ELEKTROKOAGULACJA

   Jest to zabieg wykorzystujący właściwości prądu elektrycznego, wysokiej częstotliwości, który przepływając przez odpowiednie elektrody, wytwarza ciepło powodujące koagulację białka tkankowego. Zabieg wykonywany jest przy użyciu tzw. Elektrokoagulatora. Zabieg nie jest całkowicie bezbolesny, chociaż odczucia zależą od lokalizacji i rozmiaru zmiany. Zabieg jest bezpieczny i krótki, odbywa się bez zbytniej uciążliwości i potrzeby ograniczenia codziennych obowiązków.

ELEKTROKOAGULACJA WŁÓKNIAKÓW

Wyglądają jak drobna kaszka lub miękkie kilkumilimetrowe guzki, barwy skóry lub nieco ciemniejsze. Czasem są długie i nitkowate. Zwykle umiejscawiają się na tułowiu, powiekach i szyi, a także na dekolcie, pod piersiami, pachami i w pachwinach, czyli tam, gdzie skóra jest najbardziej narażona na otarcia. Ich obecność jest najczęściej uwarunkowana genetycznie, a wraz z wiekiem może pojawiać się ich coraz więcej. Na szczęście można z nimi skutecznie i bezpiecznie walczyć. Mowa o włókniakach miękkich, niegroźnych nowotworach tkanki łącznej.

Zabieg polega na działaniu prądem wysokiej częstotliwości na białka budujące tkanki, co prowadzi do podwyższenia jego temperatury. Białko ścina się, dzięki czemu tkanka łatwo może zostać usunięta. Podczas zabiegu nie narusza się ciągłości skóry, przez co rzadko dochodzi do powikłań: trwałych przebarwień i niewielkich blizn. Długość trwania zabiegu, w zależności rozległości zmiany, to od kilku do kilkudziesięciu minut. Bezpośrednio po zabiegu elektrokoagulacji może wystąpić w tej okolicy obrzęk skóry, a także ból i zasinienie, ale te objawy jeszcze tego samego dnia ustępują. Nieco dłużej, kilka dni, utrzymywać się mogą drobne ranki, które trzeba regularnie przemywać wodą utlenioną. Choć jest to bardzo wygodny, nowoczesny i bezpieczny zabieg, są pewne schorzenia i stany będące przeciwwskazaniami do jego wykonania. Należą do nich: wszczepiony rozrusznik serca, zaburzenia krzepnięcia i krążenia krwi, cukrzyca, ciąża, a także skłonność skóry do bliznowacenia.

Po zabiegu możliwe jest wystąpienie niewielkiego obrzęku i rumienia, a także stwardnienie skóry, zasinienia – wszystkie te objawy dość szybko ustępują, po upływie 1-3 tygodni po zabiegu nie ma już śladu.

 

CENA elektrokoagulacji uzależniona jest od czasu trwania zabiegu  średnio ok. 40 zł.

Przy większej ilości zmian – cena ustalana jest indywidualnie.

Akai - Salon Kosmetyczny | Aneta Madejka