akai logo akai logo

Depilacja

DEPILACJA

Depilacja woskiem pozwala na usuwanie owłosienia na dłuższy okres czasu. Depilacja tą metodą usuwa łodygę włosa pozostawiając nienaruszony korzeń. Stosowanie wosku pozwala depilować wszystkie części ciała i daje znakomite efekty. Depilacja: nóg, bikini, okolic bikini, brwi, wąsiki, ręce i dłonie, kark, pośladki, szyję, policzki.

Depilacja woskiem w domu może też być skutecznym zabiegiem, jednak poleca się wykonanie depilacji u kosmetyczki, która wykona zabieg profesjonalnie. Włosy muszą być wyrywane pod kątem 40 stopni, natomiast materiał odpowiednio szybko oderwany, co nie należy do łatwych zadań, jeśli sama robisz depilację. W domu polecane są plastry z woskiem, chociaż najczęściej nie są one tak skuteczne jak depilacja u kosmetyczki, ponieważ plastry nie przykleją się do skóry równie dobrze jak wosk rozgrzany w gabinecie kosmetycznym.

Zalety woskowania

 

Wady woskowania

Przygotowanie do zabiegu

Włosy poddane zabiegowi muszą mieć odpowiednią długość, nie mogą być zbyt krótkie, optymalnie między 4 – 6 mm. Wosk nakładamy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, następnie przyklejamy specjalny pasek flizelinowy, który jest zrywany zdecydowanym ruchem w przeciwnym kierunku. Włoski zostają usunięte wraz z cebulką, co powoduje ich znaczne osłabienie. Zabieg kończymy aplikując preparaty, które działają przeciwzapalnie, usuwają pozostałości wosku, nawilżają i działają łagodząco.

Należy pamiętać, aby bezpośrednio po depilacji nie nakładać na skórę żadnych kremów ani olejków, zwłaszcza jeśli zawierają alkohol; unikać solarium, słońca i kąpieli w basenie czy morzu minimum 24h po zabiegu.

 

Akai - Salon Kosmetyczny | Aneta Madejka